Blog

31 Mart 2019

Balıkçılıkta karşımıza sıkça çıkan Lbs’nin anlamı ağırlık birimidir; "libre's" kelimelerinin kısaltmasından oluşan aynı zamanda "Pound" anlamına da gelen ve İngilizce konuşan toplumlarda kullanılan bir ağırlık birimidir.

31 Mart 2019

Balık avcılığında kullanılan tüm ekipmanlar gibi kullanılar hatların da teknolojisi hızla gelişmekte. Gerek örgü ipler gerekse misinaların üretiminde farklı teknolojilerin kullanılması ile farklı avlarda kullanabileceğimiz farklı ürünler takımlarımızı daha da güçlendirmekteler.

31 Mart 2019

Suni - Yapay – Maket Yemler

Avlanılması hedeflenen balıkların ilgisini çekmek için tasarlanmış yapay balık yemi türleridir. Yapay yemler teknik olarak, balıkların doğada beslendiği canlı türlerin suni malzemelerden üretilmiş taklitleridir.

31 Mart 2019

Olta Makinesi, olta kamışına monte edilerek, bir kol ve dişli sistemi ile dönmesi sağlanan, olta ip ya da misinasını sarma ve istifleme için kullanılan silindirik bir mekanizmadır. Günümüzde kullanılan modern olta makinelerinde, ip ya da misinaların sarma ve istiflenme işleminin yanı sıra, uzun mesafe atışına ve mücadeleyi desteklemeye yardımcı birtakım özelliklerde vardır.

30 Mart 2019

Kamış Boyu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Kamış Boyu Seçimini Neye Göre Yapmalıyız?

30 Mart 2019

Olta kamışları genellikle grafit, fiberglas veya ikisinin bir kombinasyonu ile yapılır. Grafit kamışlar genellikle hafif ve serttir ancak fiberglas kamışlara göre daha kolay kırılabilir. Bu sert ve hafif yapı onları daha hassas yapar ve en hafif dokunuşları dahi algılamanıza yardımcı olur.

30 Mart 2019

Olta kamışı seçerken dikkat edilmesi gereken oldukça fazla kriter vardır, yaacağınız balık avına göre hangi kamışı seçebileceğinizin ip uçlarını derlediğimiz bu yazımızda, dikkat edilmesi gerekn tüm kriterleri sizler için derledik.

30 Mart 2019

Farklı balık av yöntemleri, farklı hedef balıklar, farklı yemler ve hatta aynı balıkları farklı bölgelerde avlamak için dahi üretilen birbirinden farklı kamış türleri vardır. Kamışlar kullanım alanları, av yöntemi ve hatta kullanılan yeme göre birbirinden çok farklı yapıda olabiliyorlar ve çok farklı malzemelerden yapılabiliyorlar. 

30 Mart 2019

Trolling, genellikle sayıca çok olan canlı ya da maket yemlerin hareket halinde olan bir teknenin arkasından yüzdürülmeleri yöntemi ile yapılan bir balıkçılık yöntemidir. Bu, hareket halinde bir tekne ile yapılabildiği gibi yemlerin durgun bir pozisyonda akıntı ile gezinen bir tekne arkasından yüzdürülmeleri ile de olabilir.

30 Mart 2019

Surf Balıkçılık; tuzlu suda, plaj, iskele ya da kayalık kıyılarda çoğunlukla canlı ya da taze yem ile yapılan bir amatör spor balıkçılık türüdür. Balığın en çok av verdiği dalgaların kırılma noktalarının arka alanını hedef alan bu disiplin verimli avlar için uzun mesafeli atışlar gerektirebilir. 

1 2

kargo_banner.jpg (12 KB)
Tüm Kartlara 6 Taksit
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.