Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Blog Arama

Kamış Boyu Seçimi

Kamış Boyu Seçimi

OLTA KAMIŞLARI

Kamış Boyu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Kamış Boyu Seçimini Neye Göre Yapmalıyız?

Devamını Oku
30.03.2019
Olta Kamışlarının Yapıldığı Malzemeler

Olta Kamışlarının Yapıldığı Malzemeler

OLTA KAMIŞLARI

Olta kamışları genellikle grafit, fiberglas veya ikisinin bir kombinasyonu ile yapılır. Grafit kamışlar genellikle hafif ve serttir ancak fiberglas kamışlara göre daha kolay kırılabilir. Bu sert ve hafif yapı onları daha hassas yapar ve en hafif dokunuşları dahi algılamanıza yardımcı olur.

Devamını Oku
30.03.2019
KAMIŞ ALMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER

KAMIŞ ALMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER

OLTA KAMIŞLARI

Olta kamışı seçerken dikkat edilmesi gereken oldukça fazla kriter vardır, yaacağınız balık avına göre hangi kamışı seçebileceğinizin ip uçlarını derlediğimiz bu yazımızda, dikkat edilmesi gerekn tüm kriterleri sizler için derledik.

Devamını Oku
30.03.2019
Kamış Türleri

Kamış Türleri

OLTA KAMIŞLARI

Farklı balık av yöntemleri, farklı hedef balıklar, farklı yemler ve hatta aynı balıkları farklı bölgelerde avlamak için dahi üretilen birbirinden farklı kamış türleri vardır. Kamışlar kullanım alanları, av yöntemi ve hatta kullanılan yeme göre birbirinden çok farklı yapıda olabiliyorlar ve çok farklı malzemelerden yapılabiliyorlar. 

Devamını Oku
30.03.2019
SHORE JIGGING

SHORE JIGGING

Jigler, genellikle teknelerde kullanılanlardan çok daha küçüktür. Bu yöntemde yaklaşık 20 gram ile 100 gram arası jig yemler kullanılır. Özellikle kıyının aniden derinleştiği kayalık bölgelerde sinarit, orfoz, torik ve orkinos başta olmak üzere birçok avcı balığın avlanmasında etkili bir yöntemdir. Bir diğer deyişle de jigging yönteminin kıyıdan yapılan bir tür diyebiliriz. Amaç, kamışı hızlı hareketlerle aşağı yukarı sallayarak, sahte yeme dipten yukarı doğru kaçan yaralı balık hareketleri yaptırmak ve bir iki metre hızlıca sarıp tekrar batırarak bu hareketlerin tekrarını sağlamak. Bu ve bunun gibi yöntemler balığın yeme saldırmasını sağlayacaktır. Yem atıldıktan sonra bir süre istenilen derinliğe batması beklenir ve kıyıya doğru, aşağı yukarı zigzag çizecek şekilde çekilir. Kullanılan yemler ağır olduğu için ve hedef balık büyük olduğu için spin yöntemine nazaran daha büyük takımlar kullanılır. Takım bilgisi olarak net bilgiler vermek doğru olmaz çünkü bu tamamen sizin av yapacağınız mera ve kullanacağınız yemler ile doğrudan bağlantılı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.