Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Blog Arama

LEVREK İÇİN TAKIM TAVSİYELERİ

TAKIM TAVSİYELERİMİZ

Levrek Balığı (Dicentrarhus labrax) denizlerde ve denizlerin nehirlerle karıştığı acısu bölgelerinde yaşar. Hani ailesindendir. Genellikle büyük gruplar halinde göç eden levrek balıkları kimi zaman yemlenme bölgelerinde yatak balığı da denilen gruplar oluştururlar. Özellikle bu tarz levrek yataklarında tek gezen iri balıklara da rastlanır. Yaşam ortamları karanlık, kuytu yerler, kaya oyukları, gemi batıkları, büyük iskele ayakları, akarsu ağızları ve kayalık alanlarla kumluk alanların birleştiği bölgelerdir.

Devamını Oku
07.07.2023

AKYA İÇİN TAKIM TAVSİYELERİ

TAKIM TAVSİYELERİMİZ

Akya ; Uskumrugillerden olan Akya (Lichia amia), lezzetli ve kemikli bir balıktır. Yoğunlukla Ege ve Akdeniz kıyılarında bulunur ve avı oldukça keyiflidir. Akbalık olarak da bilinen akyabalığının dişleri yoktur ve boyu bir metreye kadar, ağırlığı ise 50 kiloya kadar çıkabilir. Oldukça güçlü ve mücadeleci bir balık olan akya, farklı yörelerde çıplak , kuzu balığı , leka ve bazen de iskender balığı gibi isimlerle de anılır.

Devamını Oku
07.07.2023

ALABALIK İÇİN TAKIM TAVSİYERLERİ

TAKIM TAVSİYELERİMİZ

Alabalık ; (Salmo trutta), Salmonidae familyasının en tanınmış üyesidir ve somon balığı ile yakın akrabadır. "Alabalık" diye adlandırdığımız her balık Salmo cinsine ait değildir. Salmonidae ailesinin arta kalanını oluşturan Oncorhynchus ve Salvelinus cinslerine ait olan balıkların da bazılarına "alabalık" denilir. Alabalığın çok yaygın olan veya sadece belli bir yöreye ait olan türleri vardır.

Devamını Oku
07.07.2023

LÜFER İÇİN TAKIM TAVSİYELERİ

TAKIM TAVSİYELERİMİZ

Lüfer; Levreksiler (Perciformes) familyasına ait olan Lüfer (Pomatomus) Uluslararası sularda Bluefish olarak adlandırılır. Dünya’da neredeyse tüm denizlerde yaşayan lüfer balığı ülkemizde de hemen hemen tüm bölgelerde avlanılabilir.

Devamını Oku
07.07.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.